Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štěňátka 2011

Úspěšně se podařilo Jessinku nakrýt pejskem pana Houdka Jaborano Přátelé Jetynky

                             Narození štěňátek očekáváme koncem června 2011

       DNES 24. 6. 2011 ODPOLEDNE SE NAŠÍ JESSINCE NARODILA 4 ŠTĚŇÁTKA

                           3 FENEČKY SE ZNAKY A 1 BÍLÝ PEJSEK

Porovnání váhového přírůstku:

                          po porodu        1. den         2. den         3. den       4. den     čas porodu

1. fenka  zn.      225 g                 214 g         218 g          241 g        265 g      15.00 hod.

2. fenka  zn.      224 g                 195 g         229 g          260 g        278 g      15.30 hod.

3. fenka   zn.     221 g                  218 g        229 g          268 g        278 g       16.00 hod.

4. pejsek  bílý   276 g                   262 g       269 g          309 g        320 g       16.50 hod.

Štěňátka je možno podle tohoto harmonogramu vidět na jednotlivých fotografiích ve fotogalerii.

                                                                              

Dnes 6. 7. 2011 první dvěš štěňátka otevřela očka. První byl bílý pejsek, druhá fenka s černými znaky (viz fotogalerie)

                                                                                     

Dnes 8. 7. 2011 je štěňátkům 14 dní, čas otevření očí - všechna štěňátka otevřela oči - a čas 1. odčervení - zvládli jsme úspěšně. Štěňátka rostou jako z vody a přibírají na váze, zatím jim stačí mléko od maminy Jessinky, která vše zvládá  výborně.

Aktuální váha štěňat: 1. fenka 596 g, 2. fenka 649 g,

                                      3. fenka 644 g, 4. pejsek 724 g                        

                                                                                  

Dnes, 15. 7. 2011 jsou štěňátkům 3 týdny. Začínají mezi sebou komunikovat a hrát si, poprvé zkusili jinou stravu než mléko od Jessinky. Kašička moc chutnala.

                                                                                     

22. 7. 2011 jsou štěňátkům 4 týdny, čas 2. odčervení. Štěňátka poprvé okusila co to je česání a fenování, což se všem celkem líbilo. Mrňouskové začínají vnímat hračky, vždy je nejvíc zajímá ta nová. Až na výjimky se chodí venčit na plenku, Jessinka stále kojí, začínáme přidávat kašičku a pribiňák, obojí jim moooc chutná.

                                                                                    

1. 8. 2011 tento týden bude štěňátkům 6 týdnů a čeká je první očkování a čipování. Všem už se objevily první zoubky a začlo jim krom kašičky a pribiňáku chutnat také masíčko, a jak

                                                                                     

7. 8. 2011, štěňátkům bylo v pátek 6 týdnů, nastal čas prvního očkování, dalšího odčervení a čipování, což všechna štěňátka zvládla výborně. Každé štěně má svůj čip a mezinár. pas. Stále více mají chuť objevovat něco nového. Nejraději běhají na zahradě, škoda že počasí není pokaždé příznivé. Hledáme své páníčky, kterým budeme dělat radost. První Amy již své páníčky našla a moc se na ni těší.

                                                                                       

20. 8. 2011, včera bylo našim štěňátkům 8 týdnů, proběhlo další odčervení a během tohoto týdne také úplné odstavení od kojení a přechod na tuhou stravu, což se nám celkem podařilo i když se stále snaží maminku "znásilnit", ale ta jim statečně vzdoruje, přestože je velice miluje. Všechny fenky již čekají na své páníčky, kteří by si pro ně měli přijet v pondělí 22. 8. Bude to pro nás všechny velké loučení, bude se nám po nich moc stýskat, ale doufáme, že se všechny dostanou do dobrých rukou a budou svými páníčky milované jako u nás. Přejeme jim moc a moc šťastný a spokojený život v nových domovech.

                                                                                       

11. 9. 2011, v pátek bylo štěňátkům 11 týdnů. Odchod do nových domovů se trošičku pozměnil. První odešla Amyčka do Plzně a za dva dny pak Albee a Angie. Anitka zůstala. Po všech štěňátkách nám bylo moc smutno a tak jsme se rozhodli, že už Anitku nikomu nedáme a necháme si ji doma. Dělá teď nám i Jessince velikou radost

                                                                                        

20. 9. 2011, v pátek 16. 9. bylo štěňátkům 12 týdnů. V tomto týdnu jsme měli na hlídání jedno z našich štěňátek, pejska Albeeka (Snowe), po dobu dovolené jeho paničky. Měli jsme velkou radost, že jsme se s ním mohli alespoň na týden potěšit. Byli jsme také na návštěvě u tatínka našich štěňátek Jaborana. Anitka i Albee se seznámili s celou smečkou cotonků pana Houdka a chovali se na jejich zahrádce jako doma.

                                                                                         

24. 10. 2011. Štěňátkům jsou 4 měsíce. O víkendu jsme navštívili naše dvě fenečky Angie a Amy a předali jsme jejich páníčkům průkazy původu. Moc se nám u obou páníčků našich štěňátek líbilo, obě fenečky se mají moc dobře a jsou milovány svými páníčky, za což jim patří náš dík.

                                                                                  

15. 6. 2012. Omlouváme se za opravdu dlouhou absenci zde na stránkáchZkusíme to rychle napravit. Jessinka se dostala po štěňátkách za tu dobu opět do formy a je z ní zase krásná fenečka.

V únoru jsme hlídali pejska Albeeka (Snowieho), kterému se u nás moc líbilo. Byli jsme ho v květnu opět navštívit, je ostřihaný a moc mu to sluší. V červenci bude zase na pár dní u nás. Už se těšíme

S Amynkou jsme se viděli také v únoru, přijela se svými páníčky když byl u nás Albeek a jeli jsme se všichni ukázat tatínkovi do Buštěhradu k panu Houdkovi. Bylo to krásné setkání 

V březnu jsme obě absolvovaly klubovou výstavu v Třeboradicích, Anitka se umístila jako V2, Jessinka pouze V, nechtělo se jí běhat v kruhu a chtěla pryč

Podruhé jsme se s Amynkou viděli na klubové výstavě v Lysé nad Labem 2. 6. 2012, kde se Amy umístila jako V4Anitka nám bohužel nechce běhat v kruhu, proto pouze V.

Na chalupě v Poříčí máme nového, mladého kozlíka, který se nám moc líbí. Je s ním veliká legrace a moc rády si s ním hrajeme na honěnou